Princ Harry

Harry v královské rodině vyniká! V tomhle překonal královnu

Harry v královské rodině vyniká! V tomhle překonal královnu
Zdroj: Profimedia

Nejoblíbenějším členem královské rodiny je princ Harry. Vyplývá to z nového průzkumu společnosti YouGov. Oblibu Harrymu vyjádřilo 77 procent Britů, zatímco královně Alžbětě II. 74 procent.

Princ Harry si popularitu získal svým manželstvím s americkou herečkou Meghan Markle, ale také svým chováním. Britové si o něm myslí, že je sympatický, vtipný a upřímný. V průzkumu veřejného mínění společnosti YouGov mu podporu vyslovilo 77 procent.

Královna Alžběta II. získala o tři procenta méně, což je překvapivé vzhledem k tomu, že na trůnu sedí už přes 66 let. Jen o procento méně pak má její další vnuk princ William. S větším odstupem (64 procent) následuje jeho manželka vévodkyně Kate.

Na páté místo se dostal manžel královny princ Philip s 56 procenty. Na záda mu ale dýchá vévodkyně Meghan, která zřejmě čiší i z popularity jejího muže prince Harryho. Meghan se přitom členkou královské rodiny stala teprve v květnu.

Související obsah

Středeční oslavenec princ Charles se umístil až na sedmé příčce. Oblíbený je u 48 procent Britů, především mužů a vyšších vrstev. K 70. narozeninám tak ale od svých poddaných nedostal moc dobrý dárek.

Ještě méně oblíbená je Charlesova manželka Camilla. V žebříčku jí patří desáté místo s 29 procenty. Camilla je ale dlouhodobě nepopulární u britské veřejnosti - už kvůli tomu, že s ní měl Charles mít poměr v době, kdy byl ženatý s princeznou Dianou.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz