Spánek

Víte, že budete málo spát? Stačí jediná věc a nebudete unavení

Víte, že budete málo spát? Stačí jediná věc a nebudete unavení
Zdroj: Profimedia

Čas od času se nejspíš stane každému, že se dostane později do postele. Pokud nenaspíme oněch optimálních osm hodin, ráno to na nás bude jistojistě znát. Abyste se únavě a malátnosti vyhnuli, stačí před spaním udělat jedinou věc.

Není žádný tajemství, že nedostatek spánku se na našem organismu negativně podepisuje. Jsme nepozorní, podráždění a nervózní. Podle lékaře Igora Bukovského ale můžeme těmto stavům předejít. Mluvil o tom v Teleránu na televizi Markíza.

"Dnes víme, že tyto projevy jsou způsobeny i tím, že jsme během spánku dehydrovaní. Během osmihodinového spánku se až ke konci vyplavuje látka, která reguluje naši dehydrataci, pocit žízně a močení. Když si spánek zkrátíme na šest hodin, tak se nám v těle vytvoří této látky méně a jsme dehydrovaní," vysvětlil.

Související obsah

Řešení je jednoduché. Odborník radí, že pokud už se obíráme o hodiny spánku, měli bychom před ním zvýšit příjem tekutin. Pokud už se přece jen ráno cítíte jako přejetí parním válcem, neměli byste se snažit energii získat energetickým nápojem. Ten totiž zužuje cévy a zhoršuje prokrvení. Naopak káva prý tolik neškodí, a prospívá dokonce i bezkofeinová. Ta prý funguje jako prevence Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz