Zahraničí

Ráj zničily plameny, kalifornští záchranáři pohřešují přes 600 lidí!

Počet pohřešovaných během požárů v Kalifornii dramaticky stoupl. Podle americké CNN úřady nemají informace o více než šesti stech lidech. Zvýšil se také počet obětí, celkem už při strašlivých požárech zemřelo 63 lidí.

V Kalifornii už od vypuknutí požárů zahynulo nejméně 63 lidí. Jedná se o nejtragičtější bilanci v historii státu. Živel už také spolykal na 12 tisíc budov. S plameny bojuje přes 9 tisíc hasičů, podle tamního šerifa záchranné práce ztěžují panikařící obyvatelé.

Seznam lidí, kteří se pohřešují, už má na sobě 631 jmen, uvádí portál BBC s odkazem na šerifa oblasti Butte County Koryho Honea.

Nejméně dva lidé zemřeli také při požáru, který zuří na jihu země. Vyhořelou zemi prochází stovky osob z řad záchranářů oblečených v bílém obleku, kteří pátrají po možných přeživších i obětech.

Související obsah

Podle šerifa je počet pohřešovaných velmi těžké určit, jelikož se jich mohlo spoustu evakuovat, kvůli ohni je ale není možné v tuto chvíli kontaktovat prostřednictvím telefonů.

Tisíce rodin přišly o své domovy, podle šerifa bude velmi náročné najít těmto rodinám ubytování, oblast přišla během pár dní o 10 % budov.

Na reportáž TV Nova se můžete podívat zde:

klma, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz