Zahraničí

Vezla dítě do nemocnice a obklíčili ji demonstranti. Jednoho přejela!

Ve Francii zuří obrovské demonstrace proti zdražení benzínu. Více než 400 lidí se při nich zranilo, jednu ženu dokonce stály život. Přejela ji autem maminka, kterou demonstranti obklíčili, když vezla dceru do nemocnice.

V sobotu 17. listopadu probíhají demonstrace napříč celou Evropou, přičemž každý národ má jiné důvody k protestům. V Británii dnes lidé demonstrují kvůli klimatickým změnám a nové politice životního prostředí, zatímco v Česku se lidé bouří proti premiérovi Andreji Babišovi a požadují jeho demisi.

Demonstrace zmítají i Francii, kde vyrazilo do téměř 300 tisíc lidí ve žlutých vestách. Protesty se zde ale vymkly z rukou a úřady ohlásily více než 400 zraněných - z toho 14 lidí utrpělo těžká zranění.

Jedna žena dokonce přišla o život. Stalo se to na neohlášené demonstraci poblíž města Lyon, kde demonstranti utvořili blokádu, takže nemohla projíždět auta.

Související obsah

V jednom z aut seděla i maminka, která údajně vezla své dítě do nemocnice. Protestující lidé její auto obklíčili a začali do něj bušit. Žena zpanikařila, šlápla na plyn a přejela 63letou demonstrantku.

I další zranění na demonstracích způsobili řidiči, kteří byli frustrovaní neprůjezdnými blokádami z těl demonstrantů. V jižní Francii policie zatkla řidiče, který vytáhl zbraň a vystřelil do vzduchu, aby dostal protestující lidi z cesty a mohl projet.

 

Mnoho demonstrací nebylo předem ohlášeno. K rozptýlení demonstrantů musela policie na některých místech použít slzný plyn - například ve městě Savoy, kde protestující blokovali most. Policisté zadrželi 117 lidí a 73 z nich skončilo ve vazbě.

"Tohle je důvod, proč jsme se dnešních demonstrací báli - vedou je lidé, kteří nemají zkušenosti s organizováním protestů," uvedl francouzský ministr vnitra Christophe Castaner. Francouzi vyšli do ulic kvůli tomu, že za posledních 12 měsíců cena benzínu stoupla o 23 %, a je tak nejvyšší od roku 2000.


 

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz