Zahraničí

Strážní věže KLDR lehly popelem, Korejci úspěšně plní dohodu

KLDR pokračuje v plnění dohody s Jižní Koreou, jejímž cílem je snížit napětí na hranici obou zemí. V hraničním pásmu za pomoci výbušnin zlikvidovala několik strážných věží. O demolici informovalo jihokorejské ministerstvo obrany.

Celkem deset strážních stanovišť na hranici Severní a Jižní Koreje lehlo popelem. Odpálila je sama KLDR. Plní tak dohodu, na základě které mají obě země ze svých stanovišť v demilitarizovaném pásmu odsunout vojáky a zbraně a následně je srovnat se zemí.

Své strážní věže vyhodila do povětří minulý týden i Jižní Korea. Na postupu se dohodl severokorejský diktátor Kim Čong-un s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem na zářijovém summitu. Součástí dohody je i odstranění min a denuklearizace KLDR.

Navzdory tomu ale Severní Korea minulý týden oznámila, že otestovala novou zbraň, kterou blíže nespecifikovala.

Související obsah

"Náš nejvyšší velitel Korejské lidové armády Kim Čong-un navštívil testovací středisko Akademie výzkumu pro obranu a přihlížel testu nově vyvinuté ultramoderní taktické zbraně," informovala severokorejská televize.

Zatímco Jihokorejci mají na hranicích asi šedesát pozic, Severokorejci na sto osmdesát. Analytici navíc odhadují, že se v KLDR nachází řada tajných základen.
 

Háta Sassmannová / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz