Domácí

Střelba na autobus! Pachatel zasáhl dvě okna, uvnitř bylo 13 lidí

V Karlových Varech někdo střílel po autobuse, který vezl pasažéry. Potvrdil to soukromý přepravce z Karlovarska. Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Řidič autobus okamžitě odstavil a přivolal policisty.

Incident se stal ve středečních večerních hodinách. Za tmy. Řidič autobusu střelce nezpozoroval. Autobus zasáhl dvakrát. Jedno okno má vstřel zhruba uprostřed, druhé okno zase vlevo nahoře. Sklo popraskalo.

Projektil zadržela folie, která u sebe drží dvojité sklo. Jednalo se o linkový autobus z Karlových Varů do Chodova. Převážel 12 pasažérů. Pachatel po něm vystřelil v karlovarské čtvrti Stará Role.

"Já jsem slyšel jednu ránu. Ale to byla taková dutá. A lidé, co seděli u těch oken, říkali, že tam byly dvě rány," popsal řidič autobusu.

Související obsah

Řidič samozřejmě okamžitě zastavil. Přivolal policisty. Pro jeho pasažéry přijel náhradní autobus. Redakce TV Nova oslovila experta na zbraně. Ten má za to, že se střílelo zřejmě ze zbraně typu D, která je volně prodejná od 18 let. Buď ze vzduchovky nebo flobertky. Ta je ale pravděpodobnější, protože ze vzduchovky se nedají vystřelit dvě rány hned po sobě.

Policisté podle informací televize Nova zatím žádný projektil nenašli, ale chtějí být podle soukromého přepravce u toho, až se budou poškozená okna demontovat. Je možné, že projektil zapadl někam mezi dvojitá skla okna.

František Nyklas/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr Gazdík odvolal ředitelku Cermatu

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) odvolal ředitelku Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Michaelu Kleňhovou. Důvodem byla ministrova nespokojenost s fungováním organizace. Ta má na starosti maturitní a jednotné přijímací zkoušky.

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz