Královská rodina

V královské rodině mají při výběru dárků opravdu smysl pro humor

V královské rodině mají při výběru dárků opravdu smysl pro humor
Zdroj: Profimedia

Umělá přítelkyně pro prince, zpívající křeček pro královnu. Jak probíhají Vánoce v královské rodině a čím se její členové obdarovávají? Na svátky se letos připojí i Meghanina matka.

S blížícím se příchodem svátků lidé po celém světě přemýšlí, co darovat svým nejbližším. Tomu se nevyhne ani královská rodina, která to však bere s humorem. Její členové si místo okázalých velkolepých darů raději vymění menší levné a zábavné dárky. Vynalézavost v jejich výběru určitě nechybí Harrymu ani Kate.

Jednou Kate Middletonová vánočním dárkem pěkně poškádlila svého švagra Harryho. Když byl v minulosti princ po několika vztazích stále svobodný, dostal k Vánocům od vévodkyně z Cambridge sadu hraček "vyrob si svou vlastní přítelkyni“. To je důkazem toho, že Harry a jeho švagrová jsou si opravdu blízcí.

Související obsah

I princ Harry je ale vtipálek, když dal podle listu Mirror své babičce královně Alžbětě II koupací čepici s čelním nápisem "život je děvka“. Ani jeho tehdy ještě snoubenka Meghan nebyla loňské Vánoce pozadu, když dala královně hračku zpívajícího křečka, kterou si oblíbil a zničil i královnin pes.

Princ Harry už vtipný dárek od Kate nebude potřebovat poté, co si vzal loni v květnu Meghan Marklovou a stane se na jaře otcem. Po skončení jejich cest Oceánií manželé oslaví Vánoce se zbytkem královské rodiny v Norfolku, pozvání je dokonce rozšířeno i na Meghaninu matku Dorii Raglandovou.

Související obsah

Vánoce v královské rodině probíhají tak, že se dárky odloží na stole a příslušníci si je vyměňují po odpoledním čaji. Další den na 1. svátek vánoční jdou na dopolední bohoslužbu, poté se vrátí na vánoční oběd a královna pronese svou řeč.

Přípomeňte si královskou svatbu:


 

amb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz