Domácí

Volby by stále ovládlo ANO, STAN a lidovci se drží na hranici

Volby by stále ovládlo ANO, STAN a lidovci se drží na hranici
Zdroj: Profimedia

V listopadu by teoretické volby do Sněmovny vyhrálo hnutí ANO, které se stále těší největší podpoře. Následuje ODS a v těsném závěsu se drží Piráti. ČSSD, jak již napověděl říjnový model, by o část podpory přišla, naopak oproti předchozím měřením by si polepšila SPD.

Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zveřejnilo volební model pro listopad 2018, podle kterého by nyní k volbám dorazilo kolem 60 % dotázaných voličů.

Je třeba zdůraznit, že model vznikl před současnou politickou krizí, kterou odstartovalo prohlášení Andreje Babiše mladšího o jeho únosu.

Největší podpory voličů by se podle modelu stále dočkalo hnutí ANO, o volbě by uvažovalo až 29,5 % lidí. Podpora hnutí ANO je dlouhodobě stabilní a pohybuje se kolem 30 %. Otázkou zůstává, jak by se v modelu projevily poslední události.

Na druhé pozici by se umístila opoziční ODS se 14,5 %, tu jen těsně následují Piráti se 14 %. Posuny u ODS, Pirátů a KDU-ČSL lze podle CVVM interpretovat jako návrat ke stavu před měřením v říjnu 2018, které bylo ovlivněno sběrem dat bezprostředně po komunálních a senátních volbách.

Naopak pokles u ČSSD na 9 %, který byl zaznamenán už v říjnu, se zdá být stabilním posunem. Nově lze pozorovat nárůst podpory SPD na 7,5 %.

"U uskupení KDU-ČSL a STAN nelze vzhledem k intervalům spolehlivosti říci, zda by se na základě výsledků současného šetření do PSP ČR dostaly či nedostaly," informuje CVVM.

Na reportáž TV Nova o současné politické situaci a hlasování o vyslovení nedůvěře vládě se můžete podívat zde:
 

 

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz