Zahraničí

Třicetiletý migrant se vydával za dítě. Teď bude vyhoštěn

Třicetiletý migrant se vydával za dítě. Teď bude vyhoštěn
Zdroj: Profimedia

Britské ministerstvo vnitra zahájilo řízení, které má objasnit, jak je možné, že do třídy s 11letými dětmi chodil dospělý imigrant. 30letý uprchlík, který se záměrně vydával za dítě, nyní nejspíš bude deportován.

Asi 30letý migrant nejspíše z Íránu se vydával za dítě. Dokonce chodil do školy s dětmi v britském Ipswichi. Všem spolužákům i učitelům tvrdil, že je mu 15 let. Děti mu věk však nevěřily, píše portál Daily Mail.

Kauzu dospělého "žáka“ rozpoutal snapchatový příspěvek jednoho z místních studentů. "Jak to, že s námi na matematiku chodí 30letý muž?" divil se chlapec a na sociální síti rozšířil jeho fotografii.

Snímek okamžitě vyvolal obrovské pozdvižení, někteří rodiče dokonce přestali své děti posílat do školy. Jeden z učitelů nechal dospělého "žáka" následně ze školy vyhodit. 

Desmond Newby, otec dvou dcer, které na školu chodí, řekl: "Stydím se jak za vedení školy, tak za vládu, že tohle umožnila. Jak mohly o věku muže vědět všechny děti a škola o tom nemít ani ponětí?" rozčiloval se. I podle názorů ostatních rodičů vláda selhala.

Uprchlík z Íránu měl dokonce obtěžovat jednu dívku, se kterou chodil do třídy, nevyžádanými zprávami. Jelikož ale podle pedagogů nešlo o nic se sexuálním motivem, vše se vyřešilo napomenutím od učitelky.

Související obsah

Spolužáci muže dokonce našli na jeho facebookovém profilu fotky, ze kterých bylo zřejmé, že rozhodně není dítětem. Na fotografiích měl vousy, chlupatou hruď a v ruce držel pivo. Následně profil ze sociální sítě zmizel.

Jednomu svému "spolužákovi“ se prý muž dokonce zmínil, že je ženatý a má dvě děti. Případ nyní vyšetřuje britské ministerstvo vnitra. Na muže se nyní bude pohlížet jako na dospělého žadatele o azyl a je velmi pravděpodobné, že bude ze země deportován.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz