Teplo

Bez tepla bylo 10 tisíc domácností! "Nevětrejte," radili seniorům

Už od pátečního večera je v Praze až deset tisíc domácností bez tepla a teplé vody. Důvodem je oprava prasklého potrubí, výpadek by měl trvat až do noci na neděli. Jedná se o část Kobylis, Bohnice a Čimice. Zimou trpí lidé nejen v domácnostech, ale problémy mají i v domově důchodců.

Víkendová pohoda musí být tentokrát leda s teplými ponožkami a přímotopem. Venku je sotva pět stupňů nad nulou a v obýváku osmnáct. Hodí se proto další vrstva oblečení. "Ten byt vychládá. Kdyby to bylo delší, museli bychom se koupat u příbuzných," prohlásil obyvatel Čimic.

Kdyby v tamní restauraci neměli krb, mohli by ji zavřít. Teplá voda neteče ani z kohoutků a dřez se tak plní. "Černé nádobí a musíme umývat v ruce studenou vodou, komplikace veliká," přiznal vedoucí restaurace Jiří Jangl.

Na výpadek tepla se museli připravit i v domově důchodců. Jeho personál seniorům doporučil, aby příliš nevětrali.

Závadu hlásil muž, který od výkopu bydlí zhruba třicet metrů. Bylo to prý už v úterý. Sklep se proměnil v prádelnu, po zdech tekla voda. "Odsud šla pára," popsal nad potrubím.

Související obsah

Havárie se stala v Přemyšlenské ulici. Potrubí prasklo ve zhruba 150centimetrové hloubce a naštěstí pro dělníky na dobrém místě - nahoře. A tak ho mohli za dvě hodiny opravit. Odpoledne už měla být v potrubí zase horká voda.

I přesto si musí obyvatelé pražských Kobylis, Bohnic a Čimic počkat do noci na neděli. "Předpokládaný termín opravy je 24. listopadu v nočních hodinách," hlásí teplárenská společnosti na dispečinku.

Proč potrubí prasklo, není zatím jasné. Nicméně prasklina o velikosti zhruba deseti centimetrů odstavila od tepla možná až deset tisíc domácností.

Petr Brzek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz