Domácí

Maminka s trojčaty přišla o dům při požáru. Pomoci můžete i vy

Maminka s trojčaty přišla o dům při požáru. Pomoci můžete i vy
Zdroj: pozary.cz

Trojčátka Martínek, Eliška a Anežka budou mít den před Štědrým dnem deváté narozeniny. Jak a jestli vůbec je oslaví, však není jisté. Polovinu jejich domu totiž zničily plameny. Nyní však vesnice vyhlásila na podporu rodiny veřejnou sbírku. A přispět můžete i vy.

Ničivý požár zachvátil ve čtvrtek odpoledne dům ve Vyšehoří na Šumpersku. Mamince malých trojčat shořela téměř celá polovina domu. Požár se rozšířil od kotelny. Oheň přijelo hasit šest hasičských jednotek Olomouckého kraje. Škody dosahují až milionu a půl korun.

Plameny se rychle rozšiřovaly a poškodily velkou část domu. "Ještě před příjezdem hasičských jednotek majitelka opětovným hovorem naléhala na rychlou pomoc hasičů," uvedl mluvčí hasičského záchranného sboru Zdeněk Hošák. Požár se rozšířil z kotelny. Jeho příčinou byla nejspíše neopatrná manipulace s popelem. Mamince ani dětem se naštěstí nic nestalo. 

"V objektu se nacházelo několik uvězněných zvířat a také zde vlastníci skladovali větší množství elektroniky," doplnil Hošák. Hasičům se podařilo zachránit fenu a štěně, další pes a jedna kočka při požáru bohužel zahynuli.

Související obsah

Že se však najdou lidé, kterým není osud druhých lhostejný, dokazuje i okamžité zřízení sbírky na pomoc rodině. Tu vyhlásila obec Vyšehoří společně s Charitou Zábřeh.


Pokud chcete mamince a malým trojčatům v nesnadné situaci podat pomocnou ruku i vy, zašlete jakoukoliv finanční částku na účet 5577830001/5500. Jako variabilní symbol uveďte číslo 22112018. Účet je transparentní (podívat se můžete zde) a rodině s malými trojčátky z něj budou do koruny předány veškeré peníze.

Sousedská sbírka na pomoc obětem požáru domu v Bílém Kameni na Jihlavsku. Podívejte se na reportáž TV Nova z července: 

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz