Zahraničí

Šok v supermarketu: V banánech našli devět kilo kokainu!

Šok v supermarketu: V banánech našli devět kilo kokainu!
Zdroj: Twitter

Téměř devět kilo kokainu našel zaměstnanec supermarketu v Polsku. V zásilce banánů dovezené k našim severním sousedům z Jižní Ameriky se našly drogy za nejméně 300 milionů korun.

Krabice banánů, ve kterých byly zamíchány balíčky kokainu, našli zaměstnanci supermarketu v polském městě Sokołów Podlaski. Jak se ukázalo, nebyl to jediný případ. Podle informací, které má polská televize Poslat k dispozici, bylo dalších třicet kilogramů kokainu nalezeno v banánech ve městě Wyszków.

"V obchodech na území tří vojvodství odhalili zaměstnanci omamné látky v krabicích s banány. Vyšetřujeme, kdo zásilku odeslal a komu byla adresována," řekl pro polskou televizi Antoni Rzeczkowski z policejního ředitelství. Z důvodu vyšetřování ale policie neposkytla více informací.

Ovoce bylo údajně do Polska dovezeno z Ekvádoru. Nalezené balíčky již byly odeslány na laboratorní testy. Jejich hodnota je odhadována na 50 milionů zlotých, tedy v přepočtu zhruba 300 milionů českých korun.

Související obsah

V zásilce banánů se kokain objevil před třemi lety i u nás. Zaměstnanci pražského supermarketu Lidl tehdy našli téměř 100 kilogramů drogy. Zajištěné množství by šlo na ulici prodat až za 1 miliardu korun.

Kokain, který byl nalezen v banánech v supermarketu Lidl. Podívejte se na reportáž TV Nova z dubna 2015:

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz