Vánoční strom

Praha vyhlíží svůj vánoční strom! Po cestě nastaly komplikace

Přeprava vánočního stromu pro Prahu se neobešla bez problémů. Z Rynoltic, kde ho v neděli pokáceli, odjel s velkým zpožděním. Transportní firma musela řešit jeho příliš košaté větvení. A proti původně plánovanému dvouhodinovému uvazování se tak práce protáhly až do nočních hodin.

Největším problémem se stala pětimetrová šíře stromu, jehož silné větve se dlouho nedařilo přimknout ke kmeni stromu. Transportní firma přitom musela dávat pozor, aby se při utahování nepolámaly a na druhou stranu aby náklad nebyl příliš široký. V Liberci způsobil svými rozměry drobné dopravní komplikace.


Do Milovic strom dojel pozdě v noci z neděle na pondělí. Znovu na cestu, která bude velmi komplikovaná, se vydá v pondělí před půlnocí, kdy bude na silnicích minimální provoz. Problémy se očekávají v Praze, zejména pak v Pařížské ulici. Policie už na kritických místech rozestavila cedule zakazující parkování.

Související obsah


“Jsou takoví řidiči, kteří parkují i přes zákaz, ale v dosahu je odtahová služba a ta všechny auta odstraňuje. Přeprava takového nákladu není úplně sranda a opravdu nám jde pomalu o každý centimetr,“ popsal pro televizi Nova přepravce vánočního stromu Martin Švestka.


V Liberci se vánoční strom rozsvítil poprvé v neděli v podvečer. Podívat se přišlo 10 tisíc lidí. Právě v Liberci rozsvěcení často provází velké napětí, protože třeba před 4 lety se to podařilo až po několika dnech. Tentokrát vše vyšlo na jedničku. “Měli jsme to už dopředu vyzkoušeno a natrénováno,“ vysvětlil primátor Liberce Jaroslav Zámečník.
 

Podívejte se na reportáž televize Nova o kácení vánočního stromu pro Prahu:

Ivan Berka, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz