Zahraničí

Zemřel tvůrce oblíbené kreslené postavy. Trpěl vážnou nemocí

Zemřel tvůrce oblíbené kreslené postavy. Trpěl vážnou nemocí
Zdroj: Profimedia

Po vážné nemoci zemřel tvůrce animovaného seriálu SpongeBob v kalhotách Stephen Hillenburg. Bylo mu teprve 57 let. Postava žluté houby, která žila v moři, si získala fanoušky po celém světě a vysílá se dodnes.

O smrti Stephena Hillenburga informovala televizní stanice Nickelodeon, která vysílá dětské pořady a SpongeBoba jako první také odvysílala.

"Je smutné, že musíme sdílet zprávu o úmrtí Stephena Hillenburga, tvůrce SpongeBoba v kalhotách. Dnes držíme smutek, abychom uctili jeho život a práci," napsala televize Nickelodeon na twitteru. 

Když bylo Hillenburgovi 50, lékaři mu diagnostikovali ALS - Amyotrofickou laterální sklerózu, ta se mu stala osudnou, informoval deník Mirror. Nemocí trpěl také politik Stanislav Gross, který zemřel v roce 2015.

Související obsah

Na tvůrce vzpomínají fanoušci po celém světě. "Odpočívej v pokoji. SpongeBob bude vždycky tvořit velkou část mého života už od malička. Udělal mnoho a zanechal důležitou stopu animace a zábavy celkově," napsal jeden z fanoušků na twitteru.

Stephen Hillenburg oblíbenou postavu žluté mořské houby vymyslel v roce 1999, v České republice byla odvysílaná až v roce 2009. Seriál má 112 řad s 242 díly. 

reg, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz