Vražda

Adoptovaný chlapec zavraždil svou sestru. Policii se udal sám

Šokující případ vraždy vyšetřují kriminalisté na Kaplicku v jižních Čechách. Teprve šestnáctiletý chlapec tam zavraždil svou nevlastní sestru.

Jihočeští kriminalisté vyšetřují mimořádně závažný násilný trestný čin. Podle informací televize Nova obvinili z vraždy teprve šestnáctiletého chlapce. Ten je v současné době ve vazbě.

Podle policie měl doma před půlnocí v neděli 25. listopadu zavraždit svou o 6 let starší sestru. Tu pak mrtvou naložil do kufru auta a odvezl do vedlejší obce, kde se jí chtěl zřejmě zbavit. Odtud pak volal kamarádovi, kterému se se svým činem svěřil. Ten ho přesvědčil, aby vše sám nahlásil policii.

Související obsah

Co se mezi nevlastními sourozenci stalo, není jasné. Kriminalisté ještě nenalezli vražednou zbraň, a tak neznají ani způsob vraždy. Policie případ kvůli nízkému věku pachatele odmítá více komentovat.

"Obětí tohoto zločinu je mladá žena. Vyšetřovatel v této souvislosti již obvinil konkrétní osobu. S ohledem na skutečnost, že v případu figuruje mladistvá osoba a také s ohledem na pozůstalé i okolnosti případu, nebudeme zveřejňovat podrobnosti," řekl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Podle informací TV Nova se jednalo o bezproblémovou rodinu, která chlapce adoptovala už jako malého. Problémy se zákonem nikdy neměl ani samotný obviněný chlapec.

Motiv činu není jasný. Chlapec si z útoku údajně na nic nepamatuje. Test na drogy a alkohol měl být podle informací TV Nova negativní.
 

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz