Teror

Policejní advent. Kvůli terorismu bude v ulicích měst víc hlídek!

V prosinci se budeme v ulicích velkých měst setkávat s větším množstvím policistů, oznámili ministr vnitra a první náměstek policejního prezidenta. Důvodem jsou bezpečnostní rizika spojená s možnými teroristickými hrozbami.

Od této soboty, tedy od prvního prosince, až do 9. ledna, bude denně ve službě několik stovek policistů navíc. A to včetně členů speciálních útvarů, jako jsou třeba pyrotechnici nebo letecká služba.

V ulicích budeme potkávat policisty v neprůstřelných vestách a s dlouhými zbraněmi. Zaměřovat se mají především na místa jako jsou vánoční trhy, obchodní domy, veřejné koncerty, sportovní akce, ale i lokality jako jsou letiště, nádraží či pražské metro.


Prostě všechna místa, kde se dá předpokládat vyšší koncentrace lidí. Policisté se zároveň zaměří také na dodržování zákazu vjezdu nákladních vozidel. A na některých místech jako je třeba Staroměstské náměstí v Praze, nebudou opět chybět zátarasy.

Související obsah


V České republice už od března 2016 platí první stupeň ohrožení terorismem, ministr vnitra ale zdůraznil, že ta vánoční opatření jsou především prevence. V pondělí se totiž na úřadu vlády sešel výbor pro zpravodajskou činnost a ředitelé tajných služeb tam uvedli, že nemají informace o tom, že by České republice bezprostředně hrozil teroristický útok. I tak bylo ale výstupem doporučení, aby se bezpečnostní opatření stejně jako v posledních dvou letech zvýšila.

pez, Ondřej Špalek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz