SZPI

Myši, bobky a odpadky. Inspekce zavřela obchod v Ústí!

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce SZPI) zavřeli prodejnu potravin v ústecké čtvrti Střekov - našli tam myši, jejich výkaly a odpadky. Podle inspektorů hrozila kontaminace potravin a provozovateli zakázali další činnost.

"Obchod, který inspektoři zavřeli, na Střekově působil jako jeden z mála obchodů s potraviny, chodilo sem proto nakupovat hodně lidí.

Jenže málokdo viděl zázemí, ze kterého se zboží dostávalo na pulty. Inspektoři uvnitř našli živé myši, po zemi se válely jejich výkaly, všude se povalovaly odpadky a zaměstnanci ani neměli přístup k teplé vodě.

Těmi nejmenšími prohřešky byly špinavé podlahy a od průsaků poškozené stěny a strop. Inspektoři proto nařídili uzavření provozovny a její další provoz nepovolí, dokud nebudou potíže odstraněny. Kvůli špatným hygienickým podmínkám mohlo dojít ke kontaminaci potravin.

Související obsah

Podle inspektorů jsou hlodavci častým důvodem uzavření podobných zařízení. V zimě se totiž stahují do tepla a dostávají se nejčastěji práve do volně přístupných interiérů.

pez, Martin Kočárek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz