Migrace

Dívku ve škole ostatní šikanovali. Jako jediná mluvila německy

Dívku ve škole ostatní šikanovali. Jako jediná mluvila německy
Zdroj: Getty Images

Těžké chvíle si v jedné z německých škol prožila už v první třídě tehdy šestiletá Yara. Ze strany spolužáků byla terčem šikany a násilí. Důvod je šokující. Jako jediná totiž mluvila německy.

Příběh přinesl tento týden server německého časopisu Focus. Podle reportáže došlo k události ve škole Carl-Anton-Henschel-Schule v německém městě Kassel. Dívka jménem Yara, která má brazilskou matku a německého otce, se od prvního dne ve škole setkávala s nepřátelstvím ze strany spolužáků. Vadilo jim, že jako jediná ovládá němčinu. Téměř všechny děti, které navštěvují tuto školu, pochází údajně z rodin migrantů.

"Yara byla smutná z toho, že ve škole nenašla žádné přátele," řekl v reportáži její otec Mike a dodal, že se nakonec zhoršila i její němčina. Tvrdí, že škola naprosto ztratila nad věcmi kontrolu. Vše nakonec zašlo tak daleko, že ji jeden z arabských spolužáků pořezal. Ředitelka školy se odmítla k záležitosti vyjádřit.

Související obsah

"Učitelé i vedení školy muselo vědět, jakému chování musí má dcera čelit, nikdo to ale neřešil," dodává smutně otec dívky. Nakonec se ji rozhodl přesunout na jinou školu. V té jsou také děti z rodin migrantů, ale s nyní osmiletou Yarou mají dobré vztahy.

Související obsah

Nejde však o první případ na německých skolách. V březnu například německý deník Die Welt přinesl informací, že v Berlíně hrozili muslimští žáci spolužačce smrtí. Důvodem měl být fakt, že nevyznává islám.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz