Domácí

Pošťák vyhodil stovky dopisů na ulici. Roznáška ho nebavila

V Modřicích u Brna našla žena u silnice stovky dopisů, které posbírala a předala městské policii. Ukázalo se, že je vyhodil pošťák, kterého nebavilo dopisy roznášet. Pošta ho okamžitě propustila.

Na silnici u domu objevila paní Bertelová doporučený dopis pro souseda a když rozhrnula větve nedalekého stromu, spatřila na zemi stovky dopisů, které evidentně neměly nikdy najít adresáta.

Ukázalo se, že nejde o žádné bezcenné letáky. Zásilky obsahují velmi důvěrné informace. "Jedná se o doporučené dopisy s červenými pruhy, o exekuce, dopisy z finančního úřadu," řekla Sandra Bertelová, nálezkyně dopisů.

Nálezkyně neváhala a dopisy začala sbírat do tašek. Mezi obálkami našla i dopis, na který její manžel marně čekal už dva týdny.

Související obsah

Všechny zásilky paní Bertelová zanesla strážníkům a ti se pustili do počítání. "Zjistili jsme, že se jedná o 245 zásilek, předali jsme je odpovědné pracovnici české pošty," řekl Lukáš Krakowczyk z městské policie Modřany. 

Vyšetřování ukázalo, že dopisy vyhodil pošťák, kterého už nebavilo zásilky roznášet. "Chyba byla na straně našeho doručovatele, se kterým byl okamžitě rozvázán pracovní poměr," Matyáš Vitík, mluvčí České pošty.

Pošťák, který zásilky vyhodil, má velké štěstí, že dopisy nebyly otevřené. V takovém případě by ho kromě výpovědi čekalo ještě stíhání za porušení listovního tajemství. 
 

V minulosti už za takové prohřešky jeho kolegové skončili před soudem. Největší ztráta zásilek se stala mezi lety 2000 až 2007 v Břeclavi. Pošťák schoval do výtahové šachty přes čtyřicet tisíc dopisů.

Pošťák byl uznán vinným, ale nakonec vyvázl jen s podmíněným trestem, pokutou a zákazem činnosti.

reg, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz