Domácí

Pátrání po Valerii (6): Podle policie babička dítě svazovala a mučila!

Pátrání po Valerii (6): Podle policie babička dítě svazovala a mučila!
Zdroj: Policie ČR

Pátrání po šestileté Valerii, která byla svěřena do poručnické péče své babičce, je stále neúspěšné. Kriminalisté podezřívají ze zmizení malé holčičky právě babičku, ta měla podle obvinění dvě děti v péči dokonce brutálně týrat. Děti měla svazovat a nasazovat jim roubík, aby nemohly křičet. Jednou z vyšetřovacích variant je i to, že Valerie zemřela právě během tohoto týrání.

Už od poloviny srpna 2017 pátrají kriminalisté po šestileté Valerii Kvasničkové, která zmizela za záhadných okolností. Dívka byla v péči babičky společně s několika sourozenci, když holčičku jeden z rodinných příslušníků dlouhé týdny neviděl, obrátil se na policii.

Policisté prošetřili situaci u poručnice, příbuzných, sociálního úřadu, prověřili zdravotnická zařízení a zjistili, že byla dívka s jistotou naposledy viděna v říjnu 2017 ve Viklefově ulici na Žižkově, kde bydlela. Od té doby byla možná viděna někdy okolo Vánoc toho samého roku, ale toto nebylo s jistotou potvrzeno.

"Dívenka byla svěřena soudem do poručnické péče své babičce spolu s dalšími třemi sourozenci. Výslech poručnice nepřinesl k vypátrání Valerie žádný přínos a žena se v případu stala hlavní podezřelou. Nedokázala totiž vysvětlit, kde dívka je," uvedl k případu mluvčí policie Jan Daněk. Žena byla obviněna z trestných činů opuštění dítěte nebo svěřené osoby a zanedbání povinné výživy.

Policisté nemohli vyloučit, že se Valerie stala obětí trestného činu. Nyní kriminalisté z oddělení vražd v rámci vyšetřování případu rozšířili obvinění stíhané ženy o trestný čin týrání svěřené osoby zvlášť surovým způsobem a to dokonce na dvou osobách.

Související obsah

"Kriminalisté ženu podezřívají, že Valerii a jejího malého bratra dlouhodobě týrala. K týrání, mnohdy i brutálnímu, používala mimo jiné roubík, aby poškozená nemohla křičet a svazovala ji. Jendou z vyšetřovacích verzí je i to, že Valerie toto týrání nemusela přežít," vysvětlil Daněk.

Stíhaná žena i nadále s policisty nespolupracuje, byla jí prodloužena vazba. V případě, že byste měli k případu jakékoliv informace, kontaktujte linku 158 nebo jakoukoliv policejní služebnu.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz