Vánoce

Žebříček nejlepších trhů v Evropě! Tohle láká davy turistů do Česka

Žebříček nejlepších trhů v Evropě! Tohle láká davy turistů do Česka
Zdroj: ČTK

Tisíce britských turistů se valí do Česka. Láká je sem druhé nejlepší vánoční trhy v Evropě za nejméně peněz. Žebříček sestavil deník Mirror. Je seřazen podle cen tak, aby turisté finančně nevykrváceli. Za "nejlevnější“ bylo pro návštěvu označeno hlavní město Lotyšska Riga, už na druhém místě, kde za nejméně peněz dostanete nejvíc muziky, stojí naše Praha.

Anglický list ve výzkumu sečetl a porovnal ceny evropských měst za dvoudenní zájezd. Do tohoto "vánočního balíčku“ byla započtena cena letu z Anglie, jídlo třikrát denně pro dvě osoby na dva dny, káva, svařák a dort nebo perník.

Související obsah

Ukázalo se, že pro Angličany vyjde to všechno v Praze v přepočtu na 17 000 Kč, přičemž nejdražší je cena letu. V cenovém porovnání se tak Praha umístila na druhém místě žebříčku.

Jako úplně nejlevnější se ukázala Riga, kde 4 kávy vyjdou na 300 korun a jídlo "all inclusive“ pro dva přibližně na 4000 korun. Návštěvníci by nemuseli šetřit ani na trzích, kde 4 svařáky vyjdou v přepočtu na 200 korun, stejně tak i kousek dortu nebo perníku.

Související obsah

Protože trhy v Rize nepatří mezi ty nejslavnější, turisté zde snadno uniknou vánočnímu ruchu a shonu, aniž by přišli o výběr inspirativních dárků, pochoutky a dlážděné uličky vedoucí k místní dechberoucí katedrále.

Na třetím místě se umístil estonský Tallinn, dále Berlín, francouzské Lille, Mnichov, Budapešť, Stockholm, Vídeň a na 10. místě Kodaň.

amb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz