Zoo

Jihlavská ZOO si k Vánocům nadělila vzácného aligátora

Až z dalekého Japonska přivezli zoologové samce aligátora čínského. Ošetřovatelé doufají, že se jim podaří tento ohrožený druh časem rozmnožit.

Šestiletý vzácný samec aligátora čínského do Jihlavy doputoval až z japonského Šizuoka. "Je to jeden z nejvzácnějších plazů," říká mluvčí zoologické zahrady v Jihlavě Martin Maláč.

Přes půl světa přicestoval Bohouš, jak v ZOO sto dvaceti centimetrů velkému aligátorovi začali říkat, ve speciální bedně. Poté putoval rovnou na ošetřovnu. "Podstoupil odběr trusu a další bakteriální vyšetření," vysvětlil mluvčí Maláč. Teď je aligátor v karanténě, kde bude ještě nejméně měsíc.

Aligátoři čínští žijí volně pouze v oblasti okolo řeky Jang-c’-ťiang. Zbývá jich tam odhadem posledních několik málo stovek. Jihlavský samec by teď měl vytvořit pár s aligátoří dámou Kačenkou, která je v jihlavské ZOO od loňska.

Související obsah

"Přibližně po dvou měsících je budeme zkoušet pouštět k sobě," doplnil mluvčí zoologické zahrady. Až nejdříve na jaře se ale uvidí, jestli o čtyři roky starší samici tenhle japonský samuraj s čínskými kořeny opravdu sbalil.

pan, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz