Grenfell Tower

"Zavěsím, abys mě neslyšela umřít," řekla Gloria matce. Uhořela

"Zavěsím, abys mě neslyšela umřít," řekla Gloria matce. Uhořela
Zdroj: facebook

Matka ženy, která uhořela při požáru Grenfell Tower v Londýně, promluvila o hrůzách, které zažívala při posledních telefonátech s dcerou. Nakonec 26letá Gloria raději zavěsila, aby její matka neslyšela, jak umírá.

Gloria Trevisanová několikrát volala matce, aby ji informovala o tom, co se děje, a nakonec aby se s ní rozloučila. Poslední telefonát uskutečnila ve 3:45 ráno, trval 22 minut. Podle Gloriiny matky Emanuely Disarové si dcera prošla od paniky přes hrůzu a starost až po rezignaci.

"Uvědomila jsem si, že už nemají naději na záchranu. Gloria mi řekla: 'Skočím z okna. Oheň je všude, už jen čekáme.' V jednu chvíli pak ale tvrdila, že oheň přichází i zvenku a zachvátil okno," popsala Emanuela podle portálu Daily Mail před vyšetřovací komisí.

Gloria poslední telefonát rázně ukončila, protože nechtěla, aby její matka slyšela, jak umírá. "Říkala, že nechce, abych slyšela, jak křičí. Také chtěla omdlít, aby nic necítila," doplnila Emanuela s tím, že nechápe, jak je možné, že se její dcera s partnerem nedostali ven za hodinu a půl.

 

Glorii i jejího přítele Marca Gottardiho lékaři identifikovali díky záznamům od zubaře. Do Londýna se přestěhovali jen tři měsíce před tragickým požárem. Oba vystudovali architekturu, a tak je fascinoval jejich výhled z 23. patra výškové budovy.

Související obsah

Grenfell Tower začala hořet v noci na 14. června 2017. Při požáru zemřelo 72 lidí, oheň se rychle rozšířil kvůli nesprávnému materiálu použivému při renovaci fasády. Počet obětí byl tak vysoký také kvůli malému protipožárnímu zabezpečení. Vyšetřování stále probíhá.


Podívejte se na reportáž TV Nova o požáru:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz