Zahraničí

Revoluce v Lucembursku! Veškerá veřejná doprava bude zdarma

Revoluce v Lucembursku! Veškerá veřejná doprava bude zdarma
Zdroj: Profimedia

Lucembursko chystá obrovskou změnu v dopravě, která je ve svém rozsahu první na světě. Veškerá veřejná doprava včetně vlaků a autobusů bude úplně zdarma!

Nového vládního projektu, který přinese revoluci ve veřejné dopravě, se ujal nový lucemburský premiér Xavier Bettel. Obyvatelé Lucemburska po realizaci plánu budou moci jezdit vlaky, autobusy i tramvajemi úplně zdarma.

Důvodem zásadního rozhodnutí je snaha zabránit dalšímu znečišťování ovzduší a vyřešit dopravní zácpy ve velkých městech. Zejména hlavní město Lucemburska trpí chronickým dopravním přetížením, přestože tam bydlí pouze 110 tisíc lidí. Za prací tam ale dojíždí dalších 400 tisíc lidí.

Související obsah

Lucemburská vláda už letos zavedla výhodné jízdné a slevy zejména pro děti a studenty. Od roku 2020 by ale mělo být veškeré jízdné úplně zrušeno. Vláda musí vypracovat podrobné detaily návrhu - například jak naložit s vozy první třídy ve vlacích.

Nová lucemburská vláda pro své obyvatele chystá i další významné změny. Chce například zlegalizovat rekreační užívání marihuany nebo zavést dva nové státní svátky.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz