Domácí

První česká paterčata se těší na Vánoce. Sepsala svoje přání

První česká paterčata se těší na Vánoce. Sepsala svoje přání
Zdroj: Profimedia

První česká paterčata i jejich starší bráška z Milovic u Nymburka se těší na Vánoce. Starost o šest malých dětí ale není snadná, zvlášť pokud vše komplikuje nedostatek finančních prostředků. V Milovicích, kde rodina žije, zveřejnili seznam potřebných věcí a také dárků, které by si děti přály.

Zvládat finanční situaci se šesti malými dětmi je náročné, a tak rodina před nadcházejícími svátky společně s Rodinným centrem v Milovicích zveřejnila seznam potřebných věcí, které paterčatům často chybí. Kromě nezbytných věcí se v seznamu objevily i hračky, které by si paterčata přála najít pod stromečkem.

Děti rostou neuvěřitelným tempem, a tak je jim oblečení často už po pár měsících malé. Paterčata nosí momentálně velikost 122, a pokud chcete, můžete je obdarovat zimními rukavicemi a oteplovačkami. Z oblečení se jim budou hodit i věci jako pyžamka, tepláky a podobně.

Rodině by se hodilo také drogistické zboží, jehož spotřeba je v početné rodině obrovská. Zájemci mohou rodinu obdarovat dětskými sprchovými gely a šampony nebo tekutým mýdlem. 

I léky, jako jsou spreje na rýmu, sirupy na kašel a prášky na sražení horečky. Hodit se budou i dětské vitaminy.

A seznam, co chtějí pod stromeček, si napsala i sama paterčata. Děti si přejí omalovánky, elektrické ořezávátko, koleje a vláčky, stavebnice, korálky na navlékání, barvy na obličej a autíčka.

Související obsah

Jestli máte zájem o vánočních svátcích potěšit rodinu paterčat, máte možnost. Dárci mohou přispět i finančně, a to na transparentní účet 2900747774/2010. "Z účtu jsou financovány nákupy oděvů pro děti, léky a lékařské zákroky a jiné potřebné věci," uvádí Petra Dobiášová z Rodinného centra Milovice.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA zdvojnásobí dar covidových vakcín chudším zemím na miliardu

Spojené státy zdvojnásobí počet covidových vakcín darovaných chudším zemím na více než miliardu, oznámil prezident Joe Biden. K naočkování populace v rozvojových zemích je podle odborníků potřeba pět až devět miliard dávek.

Krátká zpráva

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů

Městský úřad Černošice v úterý informoval, že odeslal zmocněnci premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí o jeho údajném střetu zájmů. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," informoval úřad.

Píše se na Deník.cz