Pyrotechnika

Mladík si chtěl zpříjemnit mikulášský večer, přišel o prsty!

Mladík si chtěl zpříjemnit mikulášský večer, přišel o prsty!
Zdroj: Thinkstockphotos

O několik prstů přišel kvůli nebezpečné pyrotechnice 18letý muž z Českých Budějovic. S petardami si chtěl užít mikulášský večer, místo toho ho ale strávil v nemocnici. Podobných případů podle policie ke konci roku přibývá.

Mladík odpaloval zábavní pyrotechniku u lampy veřejného osvětlení na Sokolském ostrově. "Při tom došlo k nekontrolované explozi a mladý muž utrpěl těžká devastující zranění horní končetiny," uvedla policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Muž přišel při výbuchu o několik prstů. Přivolaní záchranáři ho po prvotním ošetření převezli do nemocnice. "Na místo vyrazila hlídka policistů z obvodního oddělení České Budějovice a také policejní pyrotechnici," doplnila Uhlířová.

Policisté s koncem roku stále častěji upozorňují na nebezpečí, které může zábavní pyrotechnika skýtat. Apelují, aby se řídili pokyny od výrobce a dalšími bezpečnostními opatřeními. Ke každému produktu jsou jiné instrukce, proto byste si je měli vždy raději prostudovat.

Související obsah

Pyrotechniku by neměli odpalovat děti a ani dospělí v jejich blízkosti. Stejně tak petardy nesvědčí zvířatům. Nepoužívejte ji ani ve shluku lidí, vždy byste si měli vyměřit prostor 15 metrů kolem sebe.

"V případě, že Vám petarda či jiná pyrotechnika nevybuchne, v žádném případě ji nerozebírejte a nepokoušejte se ji znovu odpálit. Řiďte se vždy dle návodu k použití a likvidaci. Ve většině případů je ideální určitou dobu vyčkat a poté výrobek zalít vodou," dodala mluvčí.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz