Vánoce

Kde najdete nejlevnější svařák v Praze? PŘEHLED vánočních trhů!

Na vánočních trzích v Praze se každý rok sejdou tisíce lidí. Vánoční trhy ale nenabízí jen nejnavštěvovanější Staroměstské náměstí, v hlavním městě je totiž hned několik lokalit, kde si můžete vychutnat svařák nebo klobásu. Jak je na tom ale Praha s cenami?

V centru Prahy jsou hned tři lokality s vánočními trhy - Staroměstské náměstí, Václavské náměstí a náměstí Republiky. "Letošní téma adventu v centru Prahy jsou pohádkové Vánoce. Atributy z pohádek se promítají především na Staroměstském náměstí na stromě nebo na štítech domků," řekla pro TN.cz s tím, že u stánků se letos navíc najíte ze stoprocentně kompostovatelného nádobí.


Další trhy se v hlavním městě nachází přímo na Pražském hradě. Jsou sice menší, ale při návštěvě Hradu jde o příjemné zpestření. Návštěvníci se ale nesmí zaleknout velké fronty na Hrad. "Čekali jsme maximálně 15 minut, docela to uteklo," řekl jeden z turistů. Samotné trhy na Hradě pak už nejsou tolik přelidněné, alespoň pokud je porovnáme s občas až extrémně přeplněnými trhy na Václavském či Staroměstském náměstí.


Pro ty, kteří se davům chtějí co nejvíce vyhnout, jsou tu pak menší vánoční trhy. Jedny z nich jsou letos opět na náměstí Míru, stánky jsou umístěné přímo před krásným kostelem svaté Ludmily a kromě menšího počtu lidí jsou tu i trochu nižší ceny než v centru, i když i tam se dají najít cenově velice přijatelné pochoutky.

Související obsah


Například na vánočních trzích na náměstí Republiky je vůbec nejlevnější svařák, který se naší redakci podařilo najít. Nejde však o stánky před obchodním centrem Palladium, ale o ty blíž obchodu Billa. Na celý přehled cen vánočních pochoutek od svařáku po trdelník se podívejte v naší tabulce:

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz