Zahraničí

Na koncertě rapera zemřelo šest lidí! Pět z nich bylo nezletilých

Italské záchranné složky měly v noci z pátku na sobotu pořádně napilno. V místním klubu, kde vystupoval raper Sfera Ebbasta, zemřelo šest lidí - pět z nich bylo nezletilých. Dalších zhruba 120 lidí bylo zraněno.

Páteční koncert italského rapera, který si říká Sfera Ebbasta, skončil tragicky. Incident se stal v klubu Lanterna Azzurra na východním pobřeží Itálie ve městě Corinaldo.

Zhruba kolem jedné hodiny ráno v klubu, kde se nacházelo asi tisíc lidí, vypukla vřava. Není zatím jisté, co paniku způsobilo - některá místní média uvádí, že někdo v klubu použil pepřový sprej, policie to však nepotvrdila.

"Tančili jsme a čekali na výstup Sfery Ebbasty. Když jsme ucítili štiplavý zápach, běželi jsme k jednomu z nouzových východů, ten byl ale zablokovaný. Vyhazovač nám řekl, ať se vrátíme," uvedl šestnáctiletý mladík pro italský deník La Repubblica. Ani tuto informaci policie nedokázala potvrdit. Když záchranáři do klubu dorazili, dveře byly otevřené.

Během zběsilého úprku bylo šest lidí ušlapáno. Mezi obětmi je pět nezletilých - tři dívky a dva chlapci. Poslední obětí je čtyřicetiletá žena, která na koncert doprovázela svou dceru.

Zhruba 120 lidí se při davovém šílenství zranilo a muselo být odvezeno do nemocnic v Senigallii a  Anconě. Minimálně deset z nich utrpělo vážná zranění - někteří z nich nyní bojují o život.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz