Zpronevěra

Místo Boha hazard! Jeptišky kradly peníze, prohrály je ve Vegas

Místo Boha hazard! Jeptišky kradly peníze, prohrály je ve Vegas
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Byly zaslíbené Bohu, dvojice jeptišek z Kalifornie si ovšem nakonec našla nového pána - hazard. Řádové sestry se totiž nyní přiznaly, že zpronevěřily asi půl milionu dolarů (přibližně 11 milionů korun) a peníze utratily v ráji hazardu Las Vegas.

Jeptišky Mary Kreuperová a Lana Changová peníze vzaly z katolické školy svatého Jakuba sídlící ve městě Torrance poblíž Los Angeles.

Ženy, které jsou prý nejlepší kamarádky, zpronevěřily peníze z účtu, kam škola ukládala školné a dary, píše BBC. Obě prý projevily lítost.

Řádové sestry neměly problém se k penězům dostat - Kreuperová totiž školu z pozice ředitelky 29 let vedla, Changová tam asi dvacet let vyučovala. Jeptišky peníze neukradly naráz, ale vysávaly je z účtu nejméně deset let. Použily je na cestování a hazard.

V pondělí škola svatého Jakuba oznámila, že obě ženy, které nedávno odešly na odpočinek, svých činů "hluboce litují". Zároveň uvedla, že o zpronevěře byla informována policie, ale škola prý nebude podávat trestní oznámení.

"Sestry potvrdily zneužití prostředků a při vyšetřování spolupracují," informoval řád sester svatého Josefa z Carondeletu, do nějž jeptišky patří. Zmizení peněz odhalil rutinní audit.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz