Zahraničí

Extrémní počasí drtí svět! Itálii zasypaly blesky, Argentinu kroupy

V pondělí zasáhla silná bouře město Santa Rosa v Argentině. Déšť, který zaplavil ulice měst, byl doprovázen krupobitím. Z nebe padaly kroupy o velikosti pingpongových míčků. Počasí trápilo také Itálii, kde bylo během dvanácti hodin zaznamenáno 18 tisíc blesků a několik vodních smrští.

Od pondělních odpoledních hodin se potýkalo argentinské město Santa Rosa se silnou bouří. Podle Národní meteorologické služby začalo pršet kolem půl šesté odpoledne a přestalo až v devět hodin ráno. Intenzivní deště zaplavily ulice města a byly doprovázeny krupobitím.

Na některých místech padaly kroupy až o velikosti pingpongového míčku. Domácnosti byly také několik hodin bez proudu.

Bouře také dělala problémy ve střední a jižní Itálii. Meteorologové zaznamenali během 12 hodin až 18 tisíc blesků. Bouře byla doprovázena větrnou smrští. Kromě deště se potýká jižní Itálie i se sněhem, a to ve městě Puglia.

Sníh si užívají i v severovýchodní Francii, kde napadly dva metry sněhu. Teploty se zde pohybovaly kolem -14°C. Sněhovou vánici zažilo také město Grabenstetten v Německu nebo město Zürs v Rakousku.

Sněhová bouře také udeřila v USA. Během ní zemřeli už tři lidé a bez proudu je stále tisíce domácností.

Související obsah

V Rusku si zase užívají pořádné mrazy. Například v největším ruském regionu Jakutsko v pondělí ráno bylo naměřeno okolo -40 °C. I přesto lidé vyjeli svými auty na namrzlé silnice. Velmi nízké teploty mají vydržet celý týden. Oproti tomu například v Moskvě se teploty pohybují kolem -1 °C.

reg, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz