Domácí

Prazdroj stahuje z trhu soudky! Obsahují kvasinky a hrozí exploze

Plzeňský Prazdroj stahuje z trhu pětilitrové soudky Pilsner Urquell s datem minimální spotřeby 6. 3. 2019. V několika soudcích byla zjištěna přítomnost kvasinek. Soudky jsou zdravotně nezávadné, ale může dojít k prasknutí obalu.

V úterý vydal Plzeňský Prazdroj na svých webových stránkách upozornění týkající se stažení pětilitrových soudků šarže L9 249 a L9 250 s datem minimální spotřeby 6. 3. 2019. Informaci si lidé mohou přečíst na horním víku soudků.

"Produkt je zdravotně nezávadný, kvasinky se do soudků dostaly v průběhu jejich plnění na stáčecí lince díky technické závadě a to ze vzduchu, kde jsou běžně přítomny. Jedná se o druh, který se běžně používá v potravinářské výrobě, v balení však není žádoucí," uvedla Jitka Němečková, tisková mluvčí Plzeňského Prazdroje.

Související obsah

Vliv kvasinek může u některých soudků uvedené šarže porušit obal. Mohlo by dojít k prasknutí obalu, jeho deformaci nebo uvolnění plastových částí. Poté by pivo mohlo vytéct či vystříknout. 

"Podle zkušeností Prazdroje je většina soudků k dnešnímu dni již spotřebiteli zkonzumována, společnost se přesto rozhodla vzhledem k nadcházejícímu období vánočních oslav spotřebitele veřejně informovat, aby minimalizovala případné nepříjemnosti spojené s vytečením piva," doplnila Němečková.

Spotřebitelům společnost v případě, že si daný produkt koupili, doporučuje kontaktovat infolinku Plzeňského Prazdroje, tel. č. +420 222 710 159 nebo emailem info@prazdroj.cz, kde se dozví jakým způsobem dále postupovat.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz