Nehoda

Smrtelná nehoda Kočky mladšího na dálnici byla obecné ohrožení!

Smrtelná nehoda Kočky mladšího na dálnici byla obecné ohrožení!
Zdroj: TV Nova/FB Jan Kočka

Nehoda, při které na konci září na dálnici D11 po jízdě v protisměru zahynul Jan Kočka mladší i řidič kamionu, s nímž se srazil, má přísnější právní kvalifikaci. Nově jde o obecné ohrožení, doteď kriminalisté srážku vyšetřovali jako usmrcení z nedbalosti.

„Máme velmi dobře zmapovaný způsob jeho jízdy a chování. Z přečinu usmrcení z nedbalosti policie případ překvalifikovala na zločin obecného ohrožení, u kterého je trestní sazba osm až patnáct let,“ řekl Právu nymburský státní zástupce Ludvík Lukáš.

Podle žalobce je kvalifikace důležitá kvůli prevenci. Změna je totiž v podstatě kosmetická - protože Kočka mladší při nehodě zahynul, není koho stíhat a policisté nakonec případ odloží.

Poslechněte si státního zástupce:

Zatím stále nejsou známé výsledky toxikologického zkoumání. Diskutující na sociálních sítích už dlouho spekulují, že byl člen známého "kolotočářského" klanu v době nehody pod vlivem drog či alkoholu.

Související obsah

Tragická nehoda se stala v pátek 28. září brzy ráno na 32. kilometru dálnice D11 ve směru na Hradec Králové. Jan Kočka mladší ve svém mercedesu ujel několik kilometrů v protisměru, než se srazil s kamionem. Zemřel on i řidič nákladního auta.

Velkou pozornost kromě nehody samotné vyvolal o dva týdny později i opulentní pohřeb v centru Prahy, kde smuteční průvod dočasně omezil dopravu. Matka zesnulého řidiče kamionu "divadlo" označila za nechutné.

Pusťte si říjnovou reportáž:

TN.cz

K tématu Nehoda

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz