Domácí

Žena vyměnila ve směnárnách za pár let 12 miliard, našli ji mrtvou

Neuvěřitelných 12 miliard korun měla v posledních několika letech vyměnit ve směnárnách po celém Česku žena z Děčína. Nestandardními toky obřích sum se zabývají kriminalisté kvůli podezření z praní špinavých peněz. Na případ upozornila Mladá fronta Dnes. Žena (†44) měla peníze převážet mezi různými pobočkami směnáren soukromé firmy z Varnsdorfu. Loni ji ale kriminalisté našli mrtvou.

Měla pracovat jako vedoucí sítě směnáren. Každý den prý pendlovala mezi různými pobočkami, vybírala hotovost a ukládala ji v bance, případně ji při výhodném kurzu měnila zpět a vracela do poboček. Loni v září ji ale kriminalisté našli mrtvou nedaleko Povrlů na Ústecku.

Smrt ženy vyšetřovala krajská kriminálka, ale žádné cizí zavinění nezjistila. "Případ policisté uzavřeli jako sebevraždu," uvedla k případu mluvčí policie Šárka Poláčková.

Žena se měla zastřelit legálně drženou zbraní. Při vyšetřování se pak údajně přišlo na spojitost mezi jejím úmrtím a tím, čím se živila. Za čtyři roky měla mezi směnárnami a bankami vyměnit 12 miliard v hotovosti. Podezřelé transakce teď podle Mladé Fronty Dnes prověřují detektivové.

"Náš útvar zpravidla nesděluje, zda se nějakou konkrétní věcí zabývá, či naopak nezabývá," vysvětlil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Související obsah

Případ vyšetřovaný jako legalizace výnosů z trestné činnosti dozoruje děčínské státní zastupitelství. Síť směnáren se ke kauze odmítla vyjádřit. "Já se omlouvám, ale já vám nemůžu nic říct vzhledem k tomu, že probíhá vyšetřování, nejsem oprávněná k tomu podávat nějaké informace," sdělila zástupkyně společnosti To&Mi Marcela Švajcrová.

Žena měla denně vozit balíky peněz ze směnáren podél hranic s Německem, Slovenskem a Rakouskem. Každý den prý vozila desítky milionů korun. Někdy to bylo třeba i sto milionů. V případu prý do této chvíle nebyl nikdo obviněn.
 

Martin Kočárek / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz