Zahraničí

Falešný lékař šířil HIV: Zemřelo 10 lidí, léky dostávali v jídle

Slovenská policie našla nové informace k případu kuchaře Ivana Biháryho, který se v domově důchodců vydával za lékaře a měl zavinit smrt několika lidí. Policie zjistila, že Biháry záměrně také šířil virus HIV, kdy se stýkal jak s ženami, tak s muži za peníze.

Ivan Biháry pracoval jako lékař v domově pro seniory v Bratislavě, kde pacientům podával i léky. Háček byl však v tom, že Biháry je vyučený kuchař a o život mohl připravit až 10 lidí.

Na falešného lékaře upozornila jedna z bývalých zaměstnankyň, informoval portál tvnoviny.sk. Ta také uvedla, že s Bihárym spolupracovala ještě 18letá uklízečka Vanessa Pútuková, která pracovala také jako ošetřovatelka. "Viděla jsem, jak brala obědy a házela do nich léky na uklidnění. Každému do polévky, aby spal. Já tam potom šla a ta paní byla studená, mrtvá. Tak říkám: Vanesso, tys ji zabila," popsala Jana Šipošová.

Související obsah

Slovenská policie ve středu zveřejnila nové skutečnosti, které jsou ještě horší. Mezi lety 2016 a 2018 se měl Biháry také scházet se ženami i muži za účelem pohlavního styku a za finanční odměnu. Falešný lékař měl se všemi pohlavní styk, aniž by je informoval o tom, že má virus HIV.

Policie obvinila Biháryho ze zločinu šíření viru HIV a poškození na zdraví. 

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz