Zloděj

Zloději ve vánoční náladě: Zmizely stromky i ozdoby ze zahrady!

Zloději ve vánoční náladě: Zmizely stromky i ozdoby ze zahrady!
Zdroj: Profimedia

Olomoučtí policisté od středy vyšetřují případ "vánočního" zloděje či zlodějů. Zmizelo několik desítek vánočních stromků - jedlí i smrků. U Náchoda pro změnu někdo "očesal" nazdobený stromek na zahradě rodinného dom u.

Z oploceného pozemku v Olomouci zmizelo několik desítek vánočních stromků. Pátrání po pachateli či pachatelích nicméně komplikuje fakt, že není přesně jasné, kdy stromy vlastně zmizely - mohlo to být kdykoli od 1. prosince až do této středy.

"Jednalo se o jedle kavkazské, smrky pichlavé a jedle ojíněné. Stromky byly vysoké 1,5 až 1,7 metru. Škoda odcizením je předběžně odhadována na téměř 33 tisíc korun," upřesnila policejní mluvčí Irena Urbánková.

Protože zmizelo stromků opravdu hodně, je možné, že zloděj stromky někde prodává, aby si přilepšil. V případě dopadení může strávit za mřížemi až dva roky.

Vánoční krádež vyšetřují i náchodští policisté - i když ne tak rozsáhlou jako ti olomoučtí. Zloděj ve Velkém Poříčí v úterý přelezl metr a půl vysoký plot u rodinného domu a zamířil k nastrojenému jehličnanu v zahradě.

Důkladně ho očesal a odnesl si jak ozdoby, tak sváteční světýlka. Škodu na výzdobě vyčíslil majitel na tři tisíce, další čtyři tisíce bude stát oprava zděného sloupku plotu, který zloděj při své výpravě poškodil. I tomuto "adventnímu" zloději hrozí až dvouleté vězení.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz