Slovensko

Matka hodila dítě přes plot. Našli ho v kaluži krve okousané psy!

Otřesným případem se zabývají soudy na Slovensku. Mladá matka tady měla zavraždit své novorozené dítě. Okousané od psů ho našli obyvatelé romské osady ve Vechci u Vranova nad Topľou.

Neštěstí se stalo před třemi lety v romské osadě na východě Slovenska. Nehybné tělíčko novorozence našli místní ležet v kaluži krve na dvoře, bylo už okousané od psů. Informuje o tom televize Markíza.

Miminko porodila 18letá Denisa v noci venku hned vedle domu, kde bydlela. Ona ani její rodiče prý vůbec netušili, že je těhotná. Miminka se pak zbavila velmi brutálním způsobem. "Žena měla po spontánním porodu novorozence přehodit přes plot na sousední pozemek," uvedli policisté. Denisa se ale u soudu bránila, že byla v šoku.

Policisté ji nejprve obvinili z vraždy novorozeného dítěte matkou, za což jí hrozil maximálně osmiletý trest. Během vyšetřování se to ale změnilo a za vraždu jí hrozí až doživotí. Soud případ projednává už druhý rok.

Související obsah

Podle znalců dítěti selhalo srdce a na těle mělo více zranění. Ta pravděpodobně utrpělo při dopadu na hlavu, když ho žena hodila přes plot. Denisa dochází k psychologovi, který zkoumá její zdravotní stav. Je tudíž možné, že bude nakonec zbavena svéprávnosti.

mom, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz