Domácí

Muže měli přistihnout při kradení v rychlíku, v plné rychlosti vyskočil!

Spor v rychlíku, který projížděl u České Třebové, ve čtvrtek skončil tragédií. Podle informací televize Nova cestující ve vlaku pravděpodobně přistihli pětatřicetiletého muže při krádeži a chtěli zavolat policii. Muž ale za jízdy vyskočil ze dveří. Pád nepřežil.

Vlaky často dohání zpoždění dva kilometry před českotřebovskou stanicí. Na dlouhé rovince u obce Rybník soupravy uhání až 140 kilometrů v hodině.

Vysoká rychlost, sloupy blízko sebe, hluboké příkopy. I tak se 35letý muž odvážil skočit z rychlíku, který mířil z Luhačovic do Prahy.

"Muž utrpěl rozsáhlé poranění hrudníku a hlavy. Bohužel svým zraněním podlehl na místě," uvedl mluvčí pardubických zdravotníků Aleš Malý.

Zatím to vypadá, že ve vlaku kradl. Cestující ho údajně přistihli a chtěli zavolat policii. Nejspíš se rozhodl zariskovat a zmizet. "V tuto chvíli policisté vyslýchají svědky a zjišťují okolnosti neštěstí," sdělila mluvčí policie Markéta Janovská.

Související obsah

Podle přepravce není možné, aby šly dveře za jízdy snadno otevřít. "S největší pravděpodobností použil nouzové otevírání dveří," vysvětlil mluvčí Českých drah Radek Joklík. Zařízení slouží cestujícím v případě železničního neštěstí, aby se mohli dostat co nejrychleji ven.

Vyšetřování stále pokračuje. Zatím se zdá, že cestující vyskočil z vlaku dobrovolně. Zda byl muž pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky, nám objasní až soudní pitva. Vagón, ve kterém se incident odehrál, už dál v jízdě nepokračoval. V depu ho v nejbližších dnech bude zkoumat Drážní inspekce.

Petr Brzek/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz