Starosta

Starosta zatajil temnou minulost, teď se ještě vydává za policistu!

Starostu slovenské obce Žehňa znovu prošetřuje policie. Nosí totiž vestu s nápisem "dobrovolný pomocník policie" a také falešný policejní průkaz. Mužem zákona přitom nikdy nebyl, spíš naopak - strávil několik měsíců za mřížemi.

Jméno nově zvoleného starosty Atily Géni se během necelého měsíce už podruhé objevilo na předních stránkách slovenských médií. Přitom do své funkce zatím ani nemohl být jmenován. V minulosti byl totiž několikrát ve vězení - mimo jiné za podvod či zneužívání nezletilého chlapce.

Teď se po obci prochází ve vestě s nápisem "dobrovolný pomocník policie". Několik písmen sice chybí, slova jsou ale stále rozpoznatelná. Dříve prý nosil dokonce bundu, která připomínala uniformu policie. Policistou ani žádným pomocníkem přitom nikdy nebyl, informuje TV Markíza.

Na porušování zákona ho už několikrát policisté upozorňovali. "Jmenovaný byl za uvedené jednání minimálně třikrát řešený. Nyní je proti němu vedeno další vyšetřování, protože jsme zjistili, že stále používá tuto vestu," uvedl policejní mluvčí.

Proč se za muže zákona Géňa vydává, se redaktoři nedozvěděli. Při otázce na jeho vestu starosta ihned zavěsil. Podle informací TV Markíza si vyrobil i falešný policejní průkaz. "Prokazovat se měl znakem, který připomínal průkaz příslušníka policejního sboru," doplnil mluvčí.

Související obsah

Géňa šéfuje občanskému sdružení Romů, případem se proto zabývá také slovenské ministerstvo vnitra. Pokud by se obvinění prokázala, sdružení by muselo být rozpuštěno. Géňa se nepohodl ani se stranou Romské koalice, za kterou kandidoval. O jeho kriminální minulosti prý kolegové nic nevěděli.

Před komunálními volbami přitom musel Géňa podepsat čestné prohlášení o své bezúhonnosti. Zákon navíc hovoří jasně. Kandidát nesmí být odsouzen za úmyslný trestný čin a o veřejnou funkci může usilovat jen v případě, že by mu soud tresty zahladil. Géňu proto řeší i Ústavní soud.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz