Shakira

Obviněná Shakira musí k soudu, na daních ulila přes čtvrt miliardy

Obviněná Shakira musí k soudu, na daních ulila přes čtvrt miliardy
Zdroj: isifa.com

Španělská prokuratura obvinila zpěvačku Shakiru z daňových úniků. Podle žalobce kolumbijská zpěvačka předstírala, že žije na Bahamách, aby se vyhnula placení daní ve Španělsku, kde má rovněž dům.

Úniky se měly odehrát v letech 2012 až 2014. Podle obžaloby zpěvačce s podvodem pomáhal newyorský právník, který pro tyto účely vytvořil síť nastrčených společností. Španělsko mohlo na daních přijít asi o 14,5 milionu eur, což je zhruba 377 milionů korun.


Podle španělského práva musí daně platit každý, kdo v zemi stráví alespoň šest měsíců v roce. "Od roku 2012 žila ve Španělsku pravidelně. Napřed v Barceloně a později v domě v Explugues, který se stal rodinnou residencí," cituje obvinění španělský zpravodajský portál El País. V té době již měla zpěvačka vztah s fotbalistou Gerardem Piquém.

Související obsah


Nyní se čeká na rozhodnutí soudu, jestli obvinění akceptuje. Pokud ano, bude zpěvačka předvolaná k výpovědi. Nebyla by ale první ze španělských známých osobností, které mají těžkosti s placením daní. V předcházejících letech se úřady zaměřily například na fotbalisty Cristiana Ronalda a Lionela Messiho, či na tenistu Rafaela Nadala.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz