Tomio Okamura

Okamurovi se nelíbí Přírodopis pro osmáky: "Neuvěřitelný text!"

Okamurovi se nelíbí Přírodopis pro osmáky: "Neuvěřitelný text!"
Zdroj: tn.cz/ facebook

Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu pozastavil nad textem a fotografií v učebnici Přírodopisu. Šéfovi SPD, který je míšencem (jeho matka je Češka, otec Japonec), se zdá neuvěřitelný právě text, který popisuje výhody mísení ras.

"Neuvěřitelný text u fotografie v učebnici Přírodopisu pro 8. třídu základních škol a víceletá gymnázia (autorka Vaněčková I. a kol., 2006), kde se v kapitole „Lidská plemena“ na straně 52 píše: „Mnohonásobné mísení mezi jednotlivými lidskými plemeny je pro lidskou společnost význačným přínosem. Díky tomu se vytváří tělesně i duševně zdravé a vyspělé populace." Co si o tomto textu v učebnici pro děti myslíte Vy? Napište mi do komentářů. Přeji hezký den,“ podivuje se Okamura na svém facebookovém profilu.

A lidé mu tam opravdu píší, co si myslí. A je jich hodně. Například paní Miluše si myslí, že mísení je nezodpovědné a je to prý vidět i na panu Okamurovi. "Podle mě je to od rodičů nezodpovědné. Dítě pak není a nepatří např. ani tam a ani tam. A i u pana Okamury se ukázalo, že to vlastně nezvládli ani jeho rodiče a rozvedli se. A kdo to odnesl? Samozřejmě děti. Místo bezstarostného dětství velké starosti. 13 komnata. Velká úcta k panu Okamura i co z něho vyrostlo,“ má jasno Miluše.

Honza také mísení asi neschvaluje, Okamurovi pod jeho příspěvek napsal: "Je to hnus. Znám jednoho japonsko-českého mixa a je to jen důkaz toho, je míšení je zlo,“ píše ironicky.

Související obsah

A Martin má pro Okamuru i jednu radu. "Je to hnus, ale, Tomio, smažte to, protoze budete díky tomu jen terčem posměšků, když jste taky ten míšenec!!!!“ vzkázal Martin šéfovi SPD. A co si myslíte vy? Napište nám na náš Facebook.

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz