Střelba

Střelba v Praze! Muž bojuje o život, zraněná je také žena

Pražští policisté zveřejnili nové informace o nedělní střelbě na Jižním městě. Potvrdili, že střelbou vyvrcholil partnerský spor. Muž nejprve postřelil svou bývalou partnerku, pak se pokusil o sebevraždu. Oba převezli záchranáři ve vážném stavu do nemocnice.

Že se na Jižním městě ozvaly výstřely, volali lidé policistům v neděli okolo 16. hodiny. Do Loosovy ulice okamžitě vyrazila hlídka. Na místo vyjeli také záchranáři. V pondělí policisté potvrdili, že šlo o vyhrocený partnerský spor.

V bytě, odkud se měly ozývat výkřiky a výstřely, našli zraněnou ženu. Muž ve vážném stavu seděl v havarovaném autě v sousední Jurkovičově ulici.

"Kriminalisté na místě zjistili, že obě události spolu úzce souvisí. Mezi zraněnými, kteří byli v minulosti partnery, došlo v bytě ke konfliktu. Muž se rozhodl tento spor řešit střelnou zbraní a několikrát na ženu vystřelil. Poté z bytu odešel, nasedl do osobního vozidla a v něm se pokusil o sebevraždu," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

Související obsah

Oba dva odvezli záchranáři do nemocnice. Čtyřiapadesátiletý muž byl v ohrožení života, jeho zranění jsou vážná. Záchranáři ho připojili na umělou plicní ventilaci a zajistili dýchací cesty. "39letá žena utrpěla středně těžká zranění," doplnila Poštová.

Policisté obehnali dům, kde k činu došlo, páskou. Obyvatelé se pak s obtížemi dostávali domů. Muže podezřívají z nedovoleného ozbrojování a z pokusu o vraždu.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz