Oběť

Útok na vánočních trzích má pátou oběť! Zemřel novinář z Polska

Útok na vánočních trzích má pátou oběť! Zemřel novinář z Polska
Zdroj: Profimedia

Úterní útok na vánočních trzích ve Štrasburku má pátou oběť. V nemocnici zemřel 35letý Polák, který byl dosud ve stavu mozkové smrti. Střelce, identifikovaného jako Chérif Chekkatt, zabili policisté ve čtvrtek večer.

V pátek stoupl počet obětí teroristického útoku ve Štrasburku na čtyři, když v nemocnici zemřel italský novinář Antonio Megalizzi. Tři lidé zemřeli v úterý krátce po střelbě. Mezi nimi byl turista z Thajska, Afghánec, který emigroval do Francie, a Francouz v důchodu.

Ve čtvrtek večer se podařilo policistům dopadnout strůjce útoku na vánočních trzích - 29letého Chérifa Chekkatta, Francouze marockého původu. Dva dny po něm pátraly stovky příslušníků ozbrojených sil. Podle rodiny se radikalizoval a schvaloval útoky Islámského státu.

V neděli se v centru města sešly stovky lidí, aby uctily památku obětí úterního útoku. Místo minutou ticha jim vzdali úctu "minutou hluku", protože podle organizátorů bylo už ticha dost. Starosta Roland Ries uvedl, že ho těší nebojácnost lidí, kteří se v tak velkém počtu sešli na místě tragédie.

Policie útok stále vyšetřuje. Kvůli činu zadržela sedm lidí včetně Chekkattových rodičů a sourozenců. Ti měli vypovědět, že sympatizoval s teroristy z Islámského státu. Po výslechu je policisté propustili. Ve vazbě zůstává jeden člověk.

Chekkatt začal pálit do lidí na vánočních trzích v úterý večer. Tři z nich zabil, další dva zemřeli v nemocnici. Deset lidí zranil. Policie dorazila rychle, pachatele už ale nezastihla. Trhy byly uzavřeny až do jeho dopadení, okolní restaurace a obchody otevřely normálně - před svátky si nemohly dovolit ztrátu tržby.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz