Zatčení

Mafiánský kápo se skrýval v Praze, šla pro něj zásahovka! VIDEO

Policejní lovci lebek minulý týden v Praze zadrželi pětapadesátiletého cizince, významného "kápa" podsvětí v Černé Hoře. Mafián používal různé identity, v domovině mu hrozí až 40 let za mřížemi.

"Na hledaného byl v roce 2016 vydán mezinárodní zatykač Nejvyšším soudem v Podgorici v Černé Hoře pro podezření ze spáchání trestného činu založení organizované zločinecké skupiny a trestného činu lichvy a pokusu vraždy, za což mu hrozí až čtyřicet let odnětí svobody," popsala Lenka Sikorová z policejního prezidia.

Mezinárodně hledaný zločinec byl v databázích vedený jako nebezpečný, takže čeští policisté nenechali nic náhodě a povolali do akce zásahovou jednotku.

"Hledaný často využíval služeb ozbrojených tělesných strážců, z nichž jeden byl před několika dny zadržen policií v Černé Hoře a byl v době zákroku ozbrojen nelegálně drženou střelnou zbraní," uvedla Sikorová.

Související obsah

Využití zásahovky se ukázalo jako dobrý tah - pětapadesátiletý cizinec se totiž nejprve pokusil utéct pryč a následně alespoň kladl při zatýkání odpor.

"Zadržený patří k nejhledanějším osobám na území Černé Hory. Při svém skrývání používal řadu falešných identit a měnil místa pobytu. Na území České republiky rovněž používal padělané doklady," informovala mluvčí policejního prezidia.

Mafiána už soud poslal do vazby, nyní úřady řeší jeho vydání zpátky do Černé Hory.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz