Vražda

Muž z Ostravska nezvládal péči o nemocnou ženu a tchýni, obě zabil

Případ vraždy dvou žen začal projednávat Krajský soud v Ostravě. Jedenašedesátiletý muž letos v dubnu podle obžaloby udusil manželku a tchyni. Hrozí mu až dvacet let nebo výjimečný trest.

Stalo se to v jednom z rodinných domů v Ostravě Svinově brzy ráno. Obžalovaný muž měl podle obžaloby vzít igelitový sáček a nejprve udusit svou tchyni. Pak přiložil sáček i k ústům své manželky.

Podezřelý se o obě ženy, se kterými žil ve společné domácnosti, dlouho staral. Obě měly zdravotní problémy. Manželka zůstala ochrnutá po mrtvici. Dnes už bývalý řidič autobusu tak zřejmě neunesl psychický tlak, a to byl i nejspíš motiv, proč měl obě ženy zabít.

"Začal pociťovat bezmoc, bezvýchodnost situace a strach že nezvládne péči o manželku a tchyni vyššího věku, které bylo přes 80 let," uvedl státní zástupce David Bartoš.

Související obsah

Před soudkyní obžalovaný vypověděl, že vraždu nemocných žen bral jako vysvobození. I on sám chtěl prý spáchat sebevraždu. To se mu ale nepovedlo, zadržela ho policie a do hlavního líčení pobýval ve vazbě. K tomu, co spáchal, se hned přiznal. Muži teď hrozí až dvacetileté vězení, vyloučen není ani výjimečný trest.
 

vbo, Jan Socha, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz