Smrt

Tom Hanks díky ní v Hollywoodu prorazil, teď režisérka zemřela!

Tom Hanks díky ní v Hollywoodu prorazil, teď režisérka zemřela!
Zdroj: Profimedia

Ve věku 75 let zemřela režisérka, herečka a producentka Penny Marshallová. Na konci 80. let pomohla prorazit Tomu Hanksovi komedií Velký, vysoce ceněné jsou i její snímky Čas probuzení a Velké vítězství.

Penny Marshallová pocházela z filmařské rodiny - její bratr Garry, který zemřel před dvěma lety, režíroval legendární romantickou komedii Pretty Woman.

Podle rodiny pětasedmdesátiletá Marshallová zemřela v pondělí doma v Hollywood Hills na komplikace spojené s cukrovkou. Už dříve bojovala s rakovinou plic. Její rodina uvedla, že je "skonem naprosto zdrcená".

Marshallová ke světu filmu a televize přičichla už jako velmi mladá, hrála mimo jiné v reklamách. Později zářila v seriálu Laverne & Shirley.

Zdroj: Profimedia

V 80. letech se Marshallová přesunula za kameru. Debutovala komedií Jumpin' Jack Flash s Whoopi Goldbergovou, díru do světa ale udělala až svým druhým filmem - komedií Velký s Tomem Hanksem v hlavní roli, připomíná britský Daily Mail.

Díky taškařici o chlapci, který si přeje být dospělým, se stala první režisérkou v dějinách Hollywoodu, jejíž snímek vydělal víc než 100 milionů dolarů. A současně nastartovala kariéru Hankse. 

Úspěšné byly i filmy Čas probuzení a Velké vítězství, v němž znovu dirigovala Toma Hankse.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz