Výstraha

Česko zasype nový sníh! Meteorologové vydali varování

Meteorologové varují před silným sněžením téměř na celém našem území. Česko zasáhne už v pátek odpoledne. Silný vítr navíc hrozí na severní Moravě.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal dnes několik varování. Silné sněžení hrozí v Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém, Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském, Moravskoslezském kraji a na Vysočině. "V pátek odpoledne a večer se může vyskytnout silné sněžení s úhrny nad 3 cm/1h nového sněhu," upozorňují meteorologové.

Před silným větrem upozorňuje v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. "Od pátečního odpoledne do sobotního rána se bude na Moravě a ve Slezsku vyskytovat silný vítr s nárazy 55 až 70 km/h, na horách kolem 90 km/h," uvedli meteorologové.

Hrozí pády stromů a nebezpečí úrazu uvolněnými předměty. Meteorologové doporučují zajistit okna, dveře a odstranit nebo upevnit volně uložené předměty. Lidé by měli omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Související obsah

Vydatný déšť naopak podle ČHMU hrozí v Jihočeském kraji. V souvislosti s tím vyhlásili meteorologové v jižních Čechách povodňovou pohotovost.

"V noci z pátku na sobotu očekáváme, že dojde v povodí horní Otavy, Blanice a Vltavy nad vodní nádrží Lipno k dosažení prvního až druhého stupně povodňové aktivity," tvrdí Český hydrometeorologický ústav.

Čtvrtek je zároveň posledním dnem, kdy se teploty budou pohybovat kolem bodu mrazu. Od pátku se bude podle informací ČHMÚ oteplovat. Teploty vystoupají až ke čtyřem stupňům Celsia, v pondělí dokonce až k desíti.

Dopravní situace v České republice komplikuje sněžení:

Podívejte se na ranní předpověď počasí:

pan, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz