Domácí

Vězeň musel vyprávět pohádky, když odmítl, dostal tyčí

Okresní soud v Ostravě projednává případ údajné šikany ve věznici v Heřmanicích. Osmadvaceti letý muž měl požadovat po svém spoluvězni pohádky na dobrou noc, když mu je neřekl, měl dostat rány tyčí.

Podle obžaloby jeden z trestanců z ostravské věznice šikanoval druhého, když mu nepřevyprávěl pohádku na dobrou noc. Po odmítnutí ho měl podle spisu spoluvězeň napadnout tyčí, nebo zapalovat papír na částech jeho těla, například na břiše nebo mezi prsty u nohou.

Podle obžaloby ho jednou měl dokonce škrtit kabelem od sluchátek. Ostatním věznům se měl podle státní zástupkyně chlubit, že ho "vypne". Obžalovaný tvrdí, že se to tak nestalo, že mu dal pouze dvě facky.

Související obsah

Napadený vězeň se prý psychicky zhroutil. "Pohádky chtěl po mně prakticky každý den. Několikrát jsem mu je řekl, abych měl klid. Když jsem jednou odmítl, otočil se k ostatním na cele a řekl: Vidíte? Jednou povolíš, a dělá si, co chce. Popadl smeták a zbil mě," uvedl napadený ve své výpovědi. 

Trestanec je souzený za vydírání, hrozí mu navíc 8 let vězení.

reg/Lucie Cochlarová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz