Domácí

Obří požár hotelu zavinila cigareta. Policie obvinila dva zaměstnance

V sobotu 20. ledna došlo k požáru hotelu v Náplavní ulici v Praze, který si vyžádal pět obětí. Policie po 11ti měsících zahájila trestní stíhání dvou zaměstnanců, kteří v té době věděli o nefunkční požární signalizaci a ohrozili tak životy lidí. Požár byl pravděpodobně způsoben odhozenými nedopalky do vnitrobloku.

K požáru došlo v hotelu Eurostars David v pražské Náplavní ulici ve večerních hodinách. Na místě tehdy zasahovalo 16 jednotek hasičů, kteří museli evakuovat 40 lidí. Požár si vyžádal pět obětí, poslední muž (82) zemřel v březnu v Nizozemí. Škoda byla vyčíslena na 20 milionů korun.

V pátek kriminalisté Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy zahájili trestní stíhání dvou lidí pro trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti.

"Stíhané osoby jsou zaměstnanci hotelu, kteří podle usnesení věděli o nefunkčním požárně bezpečnostním zařízení. Konkrétně byla nefunkční elektronická požární signalizace, která v případě požáru ovládá evakuační výtah, odvětrání chráněné únikové cesty, vypnutí klimatizace, vypnutí elektrického proudu, spuštění náhradního agregátu a varování ubytovaných," uvedl tiskový mluvčí Jan Daněk.

Požár na základě informací oboru požární ochrany způsobily odhozené nedopalky cigarety do vnitrobloku. "Následně se požár rozšířil přes zázemí recepce, do haly hotelu, haly v prvním a druhém poschodí. Pak zplodiny hoření zasáhly veškeré ubytovací prostory hotelu i únikové cesty," dodal Daněk.

"Za trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti s následkem smrti hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi," doplnil Daněk.

Připomeňte si lednovou reportáž o požáru z Televizních novin:

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz