Vražda

Vražda turistek hýbe Marokem, v poutech skončilo už 13 lidí!

Marocká policie zatkla už 13 lidí v souvislosti s vraždou dvou mladých skandinávských turistek, které byly napadeny při kempování v marockém národním parku. Úřady incident označují za teroristický čin - pachatelé jsou s největší pravděpodobností napojení na Islámský stát.

Čtyřiadvacetiletá Louisa Vestagerová Jespersenová z Dánska a o čtyři roky starší Maren Uelandová z Norska - dvě přítelkyně, které se vydaly na společnou dovolenou do Maroka - netušily, že je bude stát život.

"Z dovolené se stala noční můra. Dva nevinní lidé byli zavražděni bestiálním způsobem. Incident v nás všech vyvolal velkou hrůzu, odpor a velký žal. Mé myšlenky směřují k rodinám obětí," vzkázal dánský premiér Lars Rasmussen.

Dívky měly v plánu zdolat nejvyšší horu Maroka - Džabal Tubkal. Den před výstupem si postavily stan na jejím úpatí. Jejich těla objevil o několik dní později francouzský pár. Dívky měly podřízlá hrdla - vrazi svůj ohavný čin dokonce natočili a zveřejnili na internetu.

"Předseda vlády zcela odsoudil tento teroristický čin, který je absolutně nepřijatelný a neodpovídá hodnotám a tradicím marockého lidu, ani tradicím oblasti, kde se zločin stal. Incident s vážností odsuzujeme," řekl mluvčí marocké vlády Mustafa El Chalfi.

Související obsah

Policie zatkla den po objevení těl dívek čtyři muže, kteří se veřejně hlásí k teroristické organizaci Islámský stát. Vyšetřování stále pokračuje - zatčeno je aktuálně už 13 mužů - u všech z nich se policie snaží prokázat napojení na teroristickou buňku.

Dívky spolu na jihu Norska navštěvovaly univerzitu. Obě milovaly cestování, Louisa Jespersenová se dokonce chtěla stát průvodkyní. Jejich vášeň se jim stala osudnou.

pez, Kateřina Vodvářková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz