Zahraničí

Smrtící vlna tsunami smetla z pódia nic netušící kapelu! VIDEO

Smrtící vlna tsunami, která následovala po explozi sopky Krakatoa, smetla přímo z pódia členy hudební skupiny, kteří právě v klubu na pláži odehrávali koncert. Jeden z návštěvníků celou děsivou scénu natočil na mobilní telefon.

Mezi nezvěstnými po ničivé vlně tsunami jsou také členové popové kapely Seventeen. Vlna je zasáhla v klubu během koncertu ve městě Tanjung Lesung.

V sále byly přítomny desítky návštěvníků. Někteří si hudební vystoupení natáčeli na mobilní telefony, když v jednu chvíli se pódium zatřáslo a voda rázem smetla pódium i s hudebníky a diváky pryč.

"Andi, Herman a Ujang jsou mezi nezvěstnými, modlete se za ně. Prosím, modlete se také, aby se našla moje žena Dylan Sahara. Modlete se také za Bani a Oki, kteří zemřeli," řekl v emotivním vzkazu vokalista kapely Riefian Fajarsyah, kterrý neštěstí přežil.

Tsunami si podle aktuálních informací vyžádalo téměř 300 obětí na životech, více než tisíc lidí utrpělo zranění. Řada lidí je stále nezvěstná.

Indonéská Meteorologická, klimatologická a geofyzikální agentura BMKG uvedla, že pravděpodobnou příčinou tsunami byly podmořské sesuvy půdy po erupci sopky Krakatoa, která leží v Sundském průlivu mezi ostrovy Sumatra a Jáva.

Podívejte se na reportáž TV Nova z 23.12.:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz